З 16 березня енергетична система України працює як єдина та синхронізована з Європою

08/04 Новини

До 24 лютого 2022 р. в Україні працювали дві незалежні енергетичні системи – Об’єднана енергетична система України (ОЕС) та Бурштинський енергетичний острів (БуОС). ОЕС працювала в синхронному режимі з енергосистемою Росії та Білорусі. БуОС працювала в синхронному режимі з енергосистемою Європи та не мала звязку з енергосистемою України (ОЕС).

24 лютого повинний був відбутись плановий перехід в ізольований режим на 3 дні для синхронізації ОЕС та БуОС, що б дозволило в перспективі використовувати потенціал всієї енергосистеми Європи та пострадянського режиму (енергосистем росії та Білорусі).

З 24 лютого до 16 березня 2022 р. енергетична система України була відключена від пострадянської та європейської систем та знаходилась в ізольованому режимі діяльності. За даний час система показала максимальну ефективність діяльності зі стабільною частотою в 50 Гц попри військові дії, знищення інфраструктури та блокадах Чорнобильської та Запорізької атомних електростанцій.

З 16 березня енергетична система України працює як єдина та синхронізована з Європою (ENТSO‐E)
Попри популізм та усвідомлення, що ми нарешті визнана частина Європи, підключення до ENТSO‐E для України має ряд переваг:

1. Прибуток
Енергетика України має профіцит на противагу від Європи. Ми можемо ефективно використовувати надлишки нашої генерації для отримання прибутку з експорту електричної енергії.

2. Стабільність
Енергетична система Європи сучасна, має чіткі та прозорі контрактні умови, що дозволить Україні отримати допомогу у період дефіциту (так, таке іноді буває і потрібно мати «план Б»)

3. Ціна
Об’єднання систем дозволить отримувати максимально вигідні цінові пропозиції, що згладить різницю цін між піковими та офпіковами часами.

4. Покращення та екологічність
Європейський Союз має 20 річну програму щодо декарбонізації енергетики та зменшення негативних впливів на екологію. Для досягнення поставленої мети використовуються як прямий метод – зменшення використання вугілля, нафти та ін., так і непрямий – удосконалення систем генерації, зменшення втрат струму при передачі, удосконалення фільтрів та ін.

5. Прогнозованість
Доступ до нових технологій та фінансування дозволить покращити прогнозованість ціни та споживання, що дозволить зменшити збитки від небалансів та покращити використання ресурсів.

Отже, навіть в самі темні часи бувають просвітлення.

Компанія ENERGUM вірить в перемогу України та є на передовій енергетичної незалежності нашої країни. Ми працюємо задля гарантування, що кожне підприємство отримує стабільно електричну енергію і природний газ за ринковими цінами.

11/11 Новини
Компанія “Енергум” до міжнародного дня енергозбереження – “Бережи енергію. Збережи Україну”

Економити електроенергію сьогодні - це необхідність. Коли росія, використовує енергетичний шантаж, руйнуючи енергетичний сектор України, захоплюючи атомні електростанції, весь світ має розуміти важливість енергозбереження.

14/10 Новини
Energum вітає з днем захисників та захисниць України

Компанія "Енергум" вітає наших захисників з професійним святом. Сьогодні ви стоїте на захисті нашої держави незламним щитом. Незламні, нескорені та сильні духом, нехай вас береже ваш янгол-охоронець.