ТОВ Енергум підтримує позицію ГС «Енергетичний союз» – не підвищувати тарифи на електроенергію

09/08 Новини

“Громадська спілка «Енергетичний союз» яка об’єднує постачальників за вільними цінами, постачальників універсальних послуг, трейдерів, виробників і споживачів енергоресурсів, звертається до НКРЕКП із проханням скасувати Постанову НКРЕКП від 30.07.2021 № 1227” за якою з 1 серпня 2021 року в торговій зоні ОЕС України на ринку «на добу наперед» (далі – РДН) і внутрішньодобовому ринку (далі – ВДР) діє новий максимальний рівень граничних цін:

  • для годин мінімального навантаження – 2000,00 грн./МВт*год (без ПДВ),
  • для годин максимального навантаження – 4000,00 грн./МВт*год (без ПДВ).

Ухвалення цього рішення призвело до різкого підвищення ціни електричної енергії на РДН та ВДР у серпні 2021 року “— йдеться у зверненні.

За консолідованим рішенням компанії Енергум, підвищення граничних цін призведе до значного підвищення ціни закупки, що в свою чергу негативно вплине на вартість електроенергії для кінцевого споживача, як побутового так і непобутового.

“Такі тарифи на території України на енергоресурси можуть призвести до вкрай негативних наслідкив для бізнесу. В данному питанні наша компанія виступає на боці клієнтів та займає позицію про необхідніть зупинити підвищення вартості електроенергії”, – прокоментував ситуацію комерційний директор ТОВ Енергум, Сергій Лотохов

«Енергетичний союз» вбачає негативні наслідки даної Постанови у наступному:

“Негативні наслідки підвищення граничних цін для постачальників універсальної послуги (далі – ПУП):
1. Закупівля електричної енергії в серпні відбувається за новими підвищеними цінами, а надходження коштів за рахунками відбувається із старою ціною.
2. Роздрібна ціна універсальної послуги врахує серпневе підвищення лише в ціні на листопад, а кошти за цими рахунками надійдуть лише в грудні, січні і лютому. Таким чином, ПУПів очікує чотиримісячний касовий розрив.
3. У песимістичному варіанті розвитку подій можливі банкрутства ПУПів і перехід споживачів до «платоспроможного» постачальника «останньої надії» (далі – ПОН).

Негативні наслідки підвищення граничних цін для споживачів:
1. Підвищення ціни електроенергії вплине на ціну продуктів харчування і комунальних послуг – все це на тлі сезонного росту інфляції. Така ситуація призведе до погіршення платоспроможності побутових споживачів і, відповідно, потягне за собою нову хвилю зростання заборгованості населення.
2. Платоспроможність непобутових споживачів також погіршиться: в бюджеті закладено недостатньо коштів на тендерні закупівлі. Отже, непобутові споживачі також мають усі шанси перейти до ПОНа.

Негативні наслідки підвищення граничних цін для постачальників:
1. Середній постачальник, не монополіст, не може купити електричну енергію на ТБ «Українська енергетична біржа» (далі – УЕБ). На УЕБ представлені лоти лише великого обсягу: генеруючі компанії та ДП «Гарантований покупець» не виставляють лотів менше 10 МВт. Постачальникам доводиться виходити на РДН і ВДР, а на цих сегментах на них чекають високі ціни і дефіцит у деяких годинах. До того ж, решту необхідного обсягу постачальники отримують уже за цінами балансуючого ринку.
2. Ціна для їхніх споживачів є неконкурентною, а отже, за кілька місяців ці споживачі перейдуть до монопольних потужних постачальників”.
Враховуючи вищенаведене, з метою забезпечення беззбиткової діяльності всіх незалежних гравців ринку електиричної енергії, а також, з метою формування незалежного, конкурентного, прозорого ринку електроенергії, треба негайно врегулювати данне питання.

11/11 Новини
Компанія “Енергум” до міжнародного дня енергозбереження – “Бережи енергію. Збережи Україну”

Економити електроенергію сьогодні - це необхідність. Коли росія, використовує енергетичний шантаж, руйнуючи енергетичний сектор України, захоплюючи атомні електростанції, весь світ має розуміти важливість енергозбереження.

14/10 Новини
Energum вітає з днем захисників та захисниць України

Компанія "Енергум" вітає наших захисників з професійним святом. Сьогодні ви стоїте на захисті нашої держави незламним щитом. Незламні, нескорені та сильні духом, нехай вас береже ваш янгол-охоронець.