Тарифи на електроенергію для підприємств у 2022 році

18/01 Новини

Будь-який бізнес так чи інакше залежить від електропостачання, чи то освітлення робочого місця, чи робота з технічним обладнанням, тому до вибору постачальника електроенергії потрібно підходити відповідально. Від чого залежать тарифи на електроенергію для підприємств, якими вони будуть у 2022 році, як вибрати підрядника та економити – ми намагатимемося пояснити у нашій статті.

Тарифи на електроенергію для підприємств розраховується з урахуванням потреб та бюджету кожного з підприємств окремо. Це означає, що постачальники пропонують лише індивідуальні комерційні розцінки на електроенергію, котрі базуються на оцінці вашого бізнесу та його енергоспоживання.

Це пов’язано з тим, що будь-які два підприємства, незалежно від ніші бізнесу, не можуть мати однакових потреб у енергоспоживанні, тому немає двох абсолютно однакових умов використання такої послуги.

Єдиний спосіб переконатися, що ви вибрали найвигідніші умови – запросити прорахунок у кожного з відомих вам постачальників. Також варто враховувати різноманіття запропонованих тарифів у кожного з них.

Якого типу бувають тарифи?

Для розуміння того, як ваш тариф співвідноситься з іншим ринком, можна розглянути одні з найпоширеніших договорів, які укладаються з малим та середнім бізнесом.

 • Тарифи з фіксованою ставкою (одноставочні)

Основною перевагою є те, що ви заздалегідь знаєте розцінки та оплачуєте їх весь термін дії контракту. Пропозиції такого типу дуже підходять для малого та середнього бізнесу;

 • Тарифи з диференційованою ставкою

Цей контракт ґрунтується на різній оплаті за 1 кВт електроенергії, залежить від тимчасового добового інтервалу з поправкою на певний коефіцієнт;

 • Багатоставочний тариф

Дана пропозиція для юридичних осіб є порівняно новою і перебуває у розвитку. Має на увазі двоставкову систему, коли споживач платить за спожиту енергію та потужність. Пропозиція такого типу найбільш вигідна для підприємств із великим споживанням енергії – понад 750 кВт.

Крім зазначеної вище градацій, важливо зважати на наступне:

 • тарифи у різних областях відрізняються;
 • переглядаються щоквартально;
 • встановлюються для двох категорій – 1 та 2 класи.

Відповідно до постанови НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг), категорії діляться на класи за такими ознаками:

 • до 1-го класу належать ті споживачі, які отримують електроенергію зі рівнем напруги 27,5 кВт та вище (як правило, це великий бізнес);
 • до другого належать юридичні особи, які отримують електроенергію з рівнем напруги нижче 27,5 кВт (зазвичай, тариф вище, ніж для 1-го класу).

 

Який тариф буде на електроенергію у 2022 році?

Як ми писали раніше, згідно постанови №2454 від 1 грудня 2021 р. «Про встановлення тарифів на послуги з передачі електричної енергії НЕК “УКРЕНЕРГО”» з 1-го січня 2021 року тарифи на передачу енергії зростуть з 293,93 грн/МВт ·година до 345,64 грн/МВт·година, що є підвищенням ціни на 17,6% порівняно з попереднім періодом.

*Згідно даних Мінфін

Поки невідомо, скільки часу діятиме даний тариф. Якщо дивитися на попередню динаміку, останній тариф “протримався” з 1 квітня 2021 року по 31 грудня 2021 року.

Як заощаджувати на електроенергії?

Заходи скорочення енергоспоживання скрізь однакові незалежно від класу підприємства. Наприклад:

 • модернізацію електромережі – елементарна заміна старої проводки на нову скоротить втрати електроенергії на нагрівання кабелю;
 • заміна освітлення на світлодіодне, яке споживає у 6-7 разів менше електрики, ніж лампи розжарювання;
 • використання енергоефективної техніки А+ та вище, що сприятиме меншому споживанню електроенергії;
 • встановлення частотників на електродвигуни, насосне обладнання тощо;
 • релейне керування освітленням, опаленням тощо.

Конкретний метод економії варто вибирати індивідуально, беручи до уваги особливості підприємства та набору електроспоживачів. 

Як варіант, варто задуматися про те, щоб поставити сонячні панелі або вітряк на даху підприємства, виробляти та користуватися власною електрикою (тою чи іншою мірою допоможе заощадити на енергоспоживання).

Підсумки

Незважаючи на поточну політичну або економічну ситуацію в країні, компанія “Енергум” завжди готова надати найвигідніші умови для вашого бізнесу. 

Замовте прорахунок вже зараз через форму зворотного зв’язку або просто зателефонувавши за вказаними телефонами (у верхній частині сайту) і наша служба підтримки зможе відповісти на всі питання, що вас цікавлять.

04/05 Новини
ТОВ «Енергум» інформує про можливе підвищення регульованих тарифів на передачу та розподіл електроенергії з 01.06.2023 р.

Відповідно до пп. 21 п. 5.2.2. , п. 9.2.2.  ПРРЕЕ  попереджаємо Вас, що у разі настання факту коливання ціни на електричну енергію на ринку в бік збільшення, протягом дії Договору про постачання електричної енергії споживачу, ТОВ «ЕНЕРГУМ» буде ініційовано внесення змін до умов Договору в частині збільшення  ціни за одиницю товару пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку

12/04 Новини
Компанія Energum розширює свої горизонти! Відкриття представництва м. Ужгород

Компанія Energum розширює свої горизонти! З 1 квітня 2023 відкрилося наше 13-е представництво у самому серці Закарпаття: м. Ужгород