Кількість учасників аукціонів “ГарПок” з продажу зеленої електроенергії на УЕБ може збільшитися – прогноз

21/10 Новини

Число учасників аукціонів з продажу ДП “Гарантований покупець” зеленої електроенергії за двосторонніми договорами на Українській енергетичній біржі може зрости, вважають в ТОВ “Енергум”, що займаються трейдингом електроенергії і газу, передає Енергореформа.

“Результат першого аукціону вийшов обнадійливим – було реалізовано 99% виставлених обсягів дев’яти різних підприємствах за середньозваженою ціною базового навантаження 1340,63грн/МВт-год. А мінімальна ціна контракту взагалі знижувалася до 1270,13 грн/МВт-год. З точки зору трейдерів це дає високий потенціал перепродажу ресурсу, навіть при відсутності можливості виходу на РДН/ВДР за умовами договору “, – прокоментували Енергореформі перший аукціон” ГарПок” в аналітичному відділі компанії.

Для порівняння в компанії зазначили, що середньозважений РДН (ринок “на добу наперед”) у вересні склав 1483,37 грн/МВт-год.

Там також відзначили, що продаж, який відбувся невеликою стартовою кількістю лотів і різними графіками відпустки, дає можливість купувати електроенергію “рядовим” постачальникам.

У той же час, на думку аналітиків, частина учасників ринку, серед яких і “Енергум”, на першому аукціоні вирішила зайняти роль спостерігачів, але з огляду на вище зазначені переваги аукціонів, цілком ймовірно, може в подальшому активно в них брати участь.

“У загальній перспективі стабільної роботи і прозорості відносин на ринку, подібні взаємовідносини між його учасниками і держпідприємствами, безумовно, необхідні”, – резюмували в компанії.

За повідомленням на сайті “ГарПок”, в аукціоні брало участь близько 30 компаній.

Як повідомила Енергореформа, ДП “Гарантований покупець” продало майже весь запропонований обсяг електроенергії з відновлюваних джерел – 32,75 тис. МВт-год – на першому аукціоні за двосторонніми договорами на Українській енергетичній біржі.

Згідно з біржовим бюлетенем, розміщеному на сайті УЕБ за результатами аукціону в понеділок, ціна продажу ресурсу склала від 1338,49 грн/МВт-год до 1397,96 грн/МВт-год.

Покупцями “зеленої” електроенергії стали ТОВ “Укр Газ Ресурс”, ПрАТ “Полтавський ГЗК”, ТОВ “Енерго Збут Транс”, ТОВ “Еру Трейдинг”, ТОВ “Ернеринг”, ТОВ ЛТК “Електрум”, ТОВ “ОНК-Груп”, ТОВ “Екотехноінвест”, НЕК “Укренерго”.

Згідно з проектом договору, розміщеному в біржовому бюлетені, покупець зобов’язується купувати е/е для власного споживання або безпосереднього продажу кінцевому споживачу в обсязі не менше 90% від вартості придбаного на аукціоні.

http://reform.energy

13/07 Новини
Енергум увійшла у рейтинг ТОП-50 постачальників електроенергії України

Аналітичний центр DiXi Group, в рамках проєкту USAID - Прозорість Енергетичного Сектору опублікував Рейтинг постачальників електроенергії 2021 р. Згідно даним рейтингу, компанія ТОВ "Енергум" посіла 27 місце із рейтингом 0, 336, зафіксувавши за собою позицію у жовтій зоні - стабільна середина або середняки. А в категорії "комерційна пропозиція" - увійшла до категорії лідери із позначкою 0,800.

20/04 Новини
Energum в ЗМІ: «Бюджетники ризикують залишитися без постачальників», – О.Радченко

«Бюджетники ризикують залишитися без постачальників електроенергії після закінчення відведеного Кабміном терміну - 1 червня. Відсутність інформаційної кампанії, складна і розтягнута в часі процедура тендерів зумовили ситуацію, коли станом на 1 квітня тисячі бюджетних споживачів електроенергії залишилися без її постачальників ». - Енергореформи