Енергум увійшла у рейтинг ТОП-50 постачальників електроенергії України

13/07 Новини

Аналітичний центр DiXi Group, в рамках проєкту USAID – Прозорість Енергетичного Сектору опублікував Рейтинг постачальників електроенергії 2021 р. Згідно даним рейтингу, компанія ТОВ “Енергум” посіла 27 місце із рейтингом 0, 336, зафіксувавши за собою позицію у жовтій зоні – стабільна середина або середняки. А в категорії “комерційна пропозиція” – увійшла до категорії лідери із позначкою 0,800.

“Рейтинг постачальників є регулярним аналітичним продуктом, спрямованим на розвиток роздрібного ринку електроенергії через активізацію конкуренції та посилення споживачів”, – йдеться в документі.

Оцінювання постачальників проводилося з 15 березня по 15 квітня 2021 року, у той час, як згідно із законодавством великі та середні підприємства зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) до 1 червня року, що настає за звітним періодом.

Оцінювання постачальників здійснюється за вибіркою ТОП-50 найбільших компаній (за обсягом постачання та кількістю клієнтів3) на основі моніторингу їхніх офіційних веб-сайтів, а також даних НКРЕКП, отриманих в рамках звітності ліцензіатів.

Головні висновки рейтингу щодо ринку:

  1. Роздрібний ринок електроенергії, що почав роботу за новою моделлю з 1 січня 2019 р. поки що незрілий і перебуває на стадії формування.
  2. Рівень розвитку компаній поступово вирівнюється – середній рейтинговий бал ТОП 50 компаній виріз з 0.345 до 0.359(+4%).
  3. Лідери ринку не змінилися, але до середньої групи увійшли компанії з так званого тіньового резерву.
  4. Постачальники універсальних послуг димонструють вищі оцінки ніж постачальники за вільними цінами.
  5. Вищий рейтинг постачальників асоціюється з більшим обсягом продажу та часткою на роздрібному ринку.
  6. Позиція компанії у рейтингу залежить від прозорості компанії.
20/04 Новини
Energum в ЗМІ: «Бюджетники ризикують залишитися без постачальників», – О.Радченко

«Бюджетники ризикують залишитися без постачальників електроенергії після закінчення відведеного Кабміном терміну - 1 червня. Відсутність інформаційної кампанії, складна і розтягнута в часі процедура тендерів зумовили ситуацію, коли станом на 1 квітня тисячі бюджетних споживачів електроенергії залишилися без її постачальників ». - Енергореформи

31/03 Новини
“Україна зменшила імпорт електроенергії і наростила власне виробництво”, – Олександр Радченко, заступник генерального директора ТОВ “Енергум”

Імпорт електроенергії в Україну поступово зменшується, а власне виробництво зростає. Це передусім дозволить підтримати вітчизняного виробника і поліпшити показники енергобезпеки України. Таку думку висловив заступник генерального директора ТОВ “Енергум” Олександр Радченко, коментуючи оприлюднені напередодні підсумки роботи енергоринку за перші місяці 2021 року.