Аукціони “ГарПок” на УЕБ можуть бути цікаві постачальникам електроенергії

01/10 Новини

Вихід ДП “Гарантований покупець” (“ГарПок”) на ринок двосторонніх договорів Української енергетичної біржі активізує цей напрямок і стабілізує формування ціни на ринку, вважає начальник управління закупівель та аналітики, що займається трейдингом електроенергії і газу, ТОВ “Енергум” Тарас Тур.

“Це, безумовно, повинно стимулювати учасників до більш активної участі на платформі прямих договорів УЕБ, і це призведе до більш” здоровому “формування ціни на ринку”, – зазначив він в коментарі Енергореформі.

“Оскільки останнім часом спостерігалося занадто багато аукціонів “для обраних “, більшість постачальників вимушено обмежені участю на ринку “на добу вперед” і внутрішньодобовому ринку”, – додав він.

Крім того, Тур звернув увагу, що аукціонами передбачені подекадні періоди поставок, зазначивши, що це дозволить диверсифікувати закупівлі електроенергії за фіксованою ціною з мінімальними ризиками втрат в разі різкого падіння ціни на РДН і ВДР.

“Це також може привести до підвищеної зацікавленості до аукціонів “ГарПок” з боку покупців”, – роз’яснив представник “Енергума”.

Як повідомляла Енергореформа, Кабінет міністрів постановою від 28 вересня №887 дозволив ДП “Гарантований покупець” продавати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел, за двосторонніми договорами.

Міненерго чекає, що розроблені ним зміни допоможуть “ГарПок” поліпшити своє фінансове становище і підвищити рівень розрахунків з виробниками електроенергії з ВДЕ.

Згідно з постановою, “ГарПок” пропонує “зелену” електроенергію для продажу за двосторонніми договорами на аукціонах в формі спеціальних сесій в такій послідовності: до 1 числа кожного розрахункового місяця – з терміном поставки в наступному після проведення аукціону місяці, до 8 числа – з терміном поставки у другій і третій декаді місяця, в якому проводиться аукціон, і до 18 числа – з терміном поставки в третій декаді цього місяця.

Стартова ціна пропозиції визначається “ГарПок” по спеціальній формулі для кожного окремого продукту як середньоарифметична ціна між середньозваженими погодинними цінами продажу “ГарПок” електроенергії на організованих сегментах ринку, за двосторонніми договорами і як небаланси, отримані в попередньому місяці.

Крім того, “ГарПок” не може продавати електроенергію за цінами нижче стартової.

За прогнозами генерального директора УЕБ Олександра Коваленко, певна на перші торги стартова ціна за запропонованою постановою формулою буде трохи нижче, ніж ціна, за якою “ГарПок” продає електроенергію на ринку “на добу вперед”, і вище, ніж ціна небалансів. У той же час очікується, що в процесі торгів між учасниками-покупцями вона буде підвищуватися, так як кожен лот буде виставлятися за ціною продажу попереднього.

http://reform.energy

31/03 Новини
“Україна зменшила імпорт електроенергії і наростила власне виробництво”, – Олександр Радченко, заступник генерального директора ТОВ “Енергум”

Імпорт електроенергії в Україну поступово зменшується, а власне виробництво зростає. Це передусім дозволить підтримати вітчизняного виробника і поліпшити показники енергобезпеки України. Таку думку висловив заступник генерального директора ТОВ “Енергум” Олександр Радченко, коментуючи оприлюднені напередодні підсумки роботи енергоринку за перші місяці 2021 року.

04/03 Новини
Відкриття офісу Energum у Кривому Розі

Компанія Енергум відкрила 9-е регіональне представництво. У Кривому Розі офіс розташовано по вулиці Мистецький у будівлі 2, оф. 208. Працюємо по буднях з 8.00 до 17.00.